top of page
Ara
  • mujgan9

Bilim Kızı Bülteni 7 (Temmuz - Ağustos 2022)

Güncelleme tarihi: 28 Ağu 2022

Merhaba Bilim Kızı gönüllüleri;

2022-2023 dönemi MENTİ, MENTOR ve BURS çağrılarımızın Ağustos sonu itibari ile kapanacağını bildirmek ve bu sebeple sizlere bu BÜLTEN'i Ağustos ayı bitmeden ulaştırmak istediğimi ifade etmek istiyorum.

Öncelikle BURS paydaşımız üzerinden verdiğimiz burs çağrımız hakkında bilgi vermek istiyorum. Paydaşımızın başvuru tarihleri 12 Eylül de başlıyor. Sayfalarından da göreceğiniz gibi bu yıl burslarımız sizleri rahatlatacak büyüklükte... 6 Kızımıza 1325 TL Lisans, 2000 TL Yüksek Lisans BURSU veriyoruz.

Bilim Kızı olarak, 1325 TL Lisans, 2000 TL Yüksek Lisans BURSU vereceğimiz paydaşımızın bize özel açtığı Mete Ediz Çetin Bilim Kızı Bursu’ PROJE FONUNDA 6 kızımıza burs verebilecek şekilde bağışçılarımız desteği ile FON oluşturduk. Ancak sayfamızda tanımladığımız bazı şartlarımız. Bunlar;

1- Temel bilimler lisans, yaşam bilimleri alanında yüksek lisans ve doktora eğitimi alan ve burs desteğine ihtiyacı olmak. Bilim Kızı Projesi MENTORLUK Desteğine’ hak kazanmış olmak. Bu sebeple öncelikle sayfamızdaki MENTİ prosedürümüzü okuyarak, MENTORLUK desteği almalısınız. Sakın kaçırmayın...

2- Vakıf (özel) üniversitesi öğrencileri, açık öğretim /uzaktan öğretim öğrencileri, Ücretli değişim programlarında bulunanlar, Hazırlık sınıfı öğrencileri ve hazırlık sınıfı hariç normal öğrenim süresini aşanlar (Y.Lisans için: 2 yıl, ) Hüküm giyenler ve öğrenim gördüğü sürede yüz kızartıcı bir eylemden dolayı disiplin cezası alanlar, Burs Paydaşından burs almaya devam eden kardeşi olan kişiler başvuru yapamaz. SAKIN UNUTMAYIN.

3- Bütün bu şartları sağlasın bile, Üniversitenizin ve fakülteniz duyurularından Burs kontenjanı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Üniversiteniz kontenjan açmadı ise ne yazık ki size BURS VEREMEYİZ.

SAKIN Kaçırmayın ve siz de Bilim Kızı MENTİSİ ve BURSURİYERİ olun....

Bilim Kızı MENTİsi olarak ise başvurabilmeniz için sayfamızdaki prosedürümüzde yazdığımız şartları yerine getirmelisiniz. Bu şartlarımız;

  • Temel bilimler (fizik, matematik, kimya, biyoloji, astronomi bölümü) alanında lisans öğrencisi veya yaşam bilimleri (Molekular Biyoloji ve Genetik, Biyo-mühendislik, Tıp, İlaç, Dişçilik, Malzeme bilimleri, Nano teknoloji, Enerji ve çevre bilimleri, Bilişim teknolojileri, Uzay bilimi vb) alanında master and doktora öğrencisi olmak. Üniversitelerin hazırlık sınıfı öğrencileri başvuramazlar.

  • Başvurma yaşı 18-28 arasındadır.

  • İlgili bölümde genel not ortalamanızın 2,5/4 olması zorunludur.

Bu şartlarımızı sağladı iseniz, sayfamızdan MENTİ Başvurusunu kaçırmayın...

Bilim Kızı projemizde bilim kadınlarından oluşan MENTORLERİMİZ ile 9 ay boyunca yapılandırılmış MENTORLUK hizmeti sunuyoruz. Sayfamızdan prosedürümüzü inceleyip siz de bilim kadını iseniz ana sayfamızdan başvurabilir, tanıdıklarınızı haberdar edebilirsiniz. Böylece uzun soluklu bilimsel kariyer yapmak istediğimiz kızlarımıza el verebilirsiniz. Yaşama, bilime ve kadına değer verdiğinizi ifade edebilirsiniz. Sizleri aramızda görmeyi heyecanla bekliyoruz.

2021-2022 Dönemi Bilim Kızı MENTORLUK hizmeti alan ve başarı ile tamamlayan 6 kızımız lisans birinci sınıf mentilerimize AKRAN MENTORLUĞU hizmeti sunacaklar. Sizleri sonraki dönemde bilimsel kariyer hazırlama çalışmalarına hazırlamak için bir ısınma hizmeti olarak düşünebilirsiniz.

Bilim Kızı 2021-2022 dönemi MENTOR hocalarımızdan 7 tanesi bu sene yine sizlerle birlikte olacaklar ve dönem süresince seçim, değerlendirme, etkinlik organize etme vb konularda DANIŞMA KURULU olarak bizlere katkı sağlayacaklar.


Bilim Kızı YOUTUBE Kanalımıza çok sayıda video yükledik ve sizlere görüntülü açıklamalarda bulunduk. Kanalımıza abone olup, soru ve yorumlarınızı iletip, beğenilerinizi ifade ederseniz daha çok kişiye erişebiliriz.

1- Bilim Kızı BURSU Nasıl Alırsınız? Bu videomuzu izleyebilirsiniz.

2- MENTİ ve MENTOR olmak için izleyiniz.

3- Önceki dönem BAŞARILARIMIZI merak ediyor iseniz, izleyiniz.

4- Bilim Kızı projemiz ile eriştiğimiz kızlarımıza, bilim kadınlarımıza ve paydaşlarımıza ilişkin rakamları merak ediyor iseniz izleyiniz. Youtube sayfamızı ziyaret ederseniz de çok sayıda BİLİMSEL ETKİNLİĞİMİZDE konuşan dünya çapında başarılara imza atmış bilim insanlarının bizlerle paylaştığı konuşmalarını da izleyebilirsiniz. Kapanış toplantımızda bize ilham veren Doç. Dr. CANAN DAĞDEVİREN hocamızın konuşmasını Prof Dr. Sinan CANAN hocamızın konuşmasını, Dr. Pınar KAYA hocamızın konuşmasını ve Dr. Gökhan ÜNEL hocamızın CERN i anlattığı konuşmasını izleyebilirsiniz.

5- Bilim Kızı projemizdeki kızlarımızın DENEYİMLERİ ni de merak ediyor iseniz, bu videomuzu izleyebilirsiniz. Hatta ODTÜ Fizik öğrencisi kızımızın kendi sözleri ile deneyimlerini de paylaştılar. ODTÜ Biyoloji öğrencisi kızımızın kısa videolarını izlemenizi tavsiye ederim. Hatta bilimsel gezilerimizden anıları da paylaştık. Youtube Sayfamızı ziyaret ederseniz, çok sayıda kızımızın KONGREDE kendi deneyimlerini paylaşmalarına şahit olabilirsiniz.

6- Bilim Kızı projemizde bize destek olan BAĞIŞÇILARIMIZ ve DESTEKÇİLERİMİZE de teşekkürlerimizi iletiyoruz. İzlemek isterseniz.


Yeni dönemde sizleri de GÖNÜLLÜMÜZ, BAĞIŞÇIMIZ, MENTORUMUZ, MENTİMİZ ve BURSİYERİMİZ olarak aramızda görmeyi umut ediyor, sevgi ve selamlarımızı iletiyoruz.


25 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page