top of page

Bilim Kızı BAŞARILARI

Kızlarımızın başarılarını takip ediyor ve onlarla gurur duyuyorum. Aşağıdaki listemizde her dönem kızlarımızın yeni başarılarını eklemek, doğru yolda olduğumuzu hissettiryor.

Bilim Kızı Başarılı kızlarımızla gurur duyuyoruz.

2021-2022 Dönemi

Makalei staj, Birincilik-ikincilikle mezuniyet, erasmus, staj, sosyal fayda, girişimcilik, iş vb başarıları

 Yasemin SİPAHİ  – Georgia Univ Burslu Doktora kabulü 

Büşra AĞIR – İYTE Kanser Araştırma merkezi projesinde Yüksek Lisans kabulü, Gebze Teknoloji Üniversitesi Biyoteknoloji Lisansını Birincilikle bitirdi.

Gözde UÇAN – Romanya Babeș Bolyai Üniversitesinde Moleküler biyoloji ve genetik bölümünde 4 aylık Erasmus stajını kazandı.

Gamze GÜLDEN -  COSPAR2022Assembly - de uluslararası makalesini sunma hakkı kazandı

Bahar ÇANDUR - University Medical Center Hamburg Eppendorf- Center for Molecular Neurobiology Hamburg’da moleküler sinirbilim laboratuvarında stajyer Guest Scientist

Zeynep Didar KAYIKLIK – 2 adet İYTE de Biyoloji ve genetik stajı kabulü gerçekleşti.

Beyza TURGUT- 4 girişimcilik projesi, 1stk üyesi, 2 toplulukta lider olarak görev aldı. Türkiye’de ilk ve TEK BIOINNOVATION22 ve 23  Hackathon’unu gerçekleştirdi.

Beyza Gaye EDEPLİ– EKOG topluluğunda yönetim kurulu üyesi olarak kongre düzenliyor. •Hacettepe Biyoloji bölümünden 3,35 ortalama ile mezun oldu. Yeditepe Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalında yaz stajı kabulü aldı. Gıda Mühendisliği yandal programını tamamladıktan sonra yüksek lisans hayatına devam edecek.

• 3 Kızımız Bursa Teknik Üniversite’sinde konuşmacı,

• 3 Kızımız Türkiye Biyolojik Bilimler Akademisinde konuşmacı, 8 kızımız Bioinnovation 22 yarışmasında düzenleyici ve katılımcı

2022-2023

Makalei staj, Birincilik-ikincilikle mezuniyet, erasmus, staj, sosyal fayda, girişimcilik, iş vb başarıları

• İldem YUSUF – Moleküler Biyoloji ve Genetik (3,66 GNO) ve Eczacılık (3,5 GNO) çift ana dal yapıyor. Staj kabulü yapıldı. Her iki alanda da staj yapacak. •Bioinnovation Yarışmasının gerçekleştirilmesinde düzenleme kurulunda yer aldı.

Aycan GÜNER - YÖK dil sınavından 87.5 aldı.
Tübitak 2209 projelerinde raporlama -teslim aşamasındalar. Tübitak Star Bursiyeri olarak stajını tamamladı ve  bir biyoteknoloji şirketinde de stajı yapmakta

Seda KARSAVRAN – Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm ikinciliği ile mezun oldu. Tübitak 2209-A projesini raporladı, Makale hazırlıyor. İkinci TUBİTAK projesine başvuruyor. Teknofest Biyoteknoloji inovasyon yarışmasına katıldı. Paten başvurusu yapıyor. Esas Holding'in desteği ile İngilizce Fırsatım programına hak kazandı. MbgTürkiye ekibinde topluluk gönüllüsü. Türkiye Biyologlar Derneği Junior Biologists Üniversite Temsilciliği ve sosyal medya üyeliği yapıyor. Farmasötik biyoteknoloji alanında konferans düzenledi.

Açelya DALGIÇ- Biyoinformatik Yüksek Lisansı birinci sınıfı 3,71 ile tamamladı.

Zeynep Hazal GÜLAY -  Biyoloji 3.sınıfı 3,76 GNO ile bitirdi. Moleküler Sinirbilim Laboratuvarında ve Gıda Kontrol Laboratuvarında staj yapacak.

Tuğçe ÖZCAN - TUBİTAK 2210 C projesi yapıyor. Journal of Materials Chemistry (Q1, IF: 7.56) , "Superir photo-induced Antibacterial/Antibiofilm Activities of ZnPcs/TiO2 and Computational Simulation Studies " de makalesi yayınlandı.

Aysu DEMİRCİ – Biyoloji bölümünden 3,68  ile mezun oldu.. Bioinnovation Yarışmasının gerçekleştirilmesinde düzenleme kurulunda yer aldı.

 Melisa ALTUN– TUBİTAK 2209 A projesine başladı. Yabancı dil sınav sonucu ALES: 82 aldı. Genetik Hastalıkları Değerlendirme Merkezi ve Doku Tipleme Laboratuvarı’nda gönüllü staj yaptı.

Ece Nur BAĞDAT - 3,61 ortalama ile yılı kapattı ve 2023-24 ikinci üniversite olarak bitki teknolojileri bölümüne başlayacak. . Bioinnovation Yarışmasının gerçekleştirilmesinde düzenleme kurulunda yer aldı.. Bursa Uludağ Üniversitesinde 2 ay boyunca hem tarla hem de bahçe bitkileri bölümüyle staj ayarladı

Merve KAYHAN - Tübitak bursiyeri olmaya hak kazandı. Yapay membran proteini üretmek için stajyer oldu.Harvard Aspire I. leadership programina kabul aldı.

Hümeyra DAĞDAGÜL – Moleküler Biyoloji ve Genetik ile Psikoloji çift anadal psikoloji ortalaması 3.41 GNO. Bitirme projesi için Tübitak 2209 a başvuracak. Tübitak bursiyeri olarak bu dönem okulda staja başladı. Zorunlu staj için kabul aldı .

Ayşe DEMİRBAŞ – TUBİTAK-COST bursiyeri. BAP destiğiyle tezini hazırlıyor.

Cemre Nur MERİÇ -

2023-2024

Makalei staj, Birincilik-ikincilikle mezuniyet, erasmus, staj, sosyal fayda, girişimcilik, iş vb başarıları

2023-2024 Dönem kızlarımızın da burada başarılarını sizlerle paylaşmayı umutla bekliyoruz. 

bottom of page