top of page
bilim-kizi-sosyal-medya2.jpeg

Bilim Kızı Olmak

  • 18-28 yaş arasında mısınız?

  • Temel bilimler (Fizik, Matematik, Kimya, Biyoloji ve Astronomi) alanında lisans Öğrencisi misiniz?

  • Yaşam bilimleri alanında (insan ve sağlığını koruma ve geliştirme, çevreyi-doğayı-sağlıklı beslenmeyi koruma ve geliştirmek için biyoteknoloji, nanoteknoloji, biyokimya, toksikoloji, biyoinformatik, farmakoloji, mikrobiyoloji vb alanlarında) yüksek lisans veya doktora eğitimimi yapıyorsunuz?

  • Bilimsel başarılara kararlı ve azimli bir şekilde imza atmak istiyor musunuz?

  • Size bu zorlu yolunuzda kolaylaştırıcı olacak bilim kadınlarından yol arkadaşlığı mı arıyorsunuz ? 

 

Bu sorulara EVET diyorsanız Bilim Kızı'na başvurun.  

Kızlarımıza, temel bilimlerde (Fizik, Matematik, Kimya, Biyoloji ve Astronomi) veya yaşam bilimlerinde (biyoteknoloji, nanoteknoloji, biyokimya, toksikoloji, biyoinformatik, farmakoloji, mikrobiyoloji, çevre, ilaç, sağlık, uzay vb.) lisans veya yüksek lisans/doktora eğitimi alarak bilimsel dünyada izlerini bırakmaları için destek oluyoruz.

 

Mentorluk desteğiyle kızlarımızın yanında oluyoruz. Onları, bilimde başarılı olmaları için deneyimli kadın bilim insanlarıyla bir araya getiriyoruz.

 

Ayrıca, burs imkanları sağlayarak ihtiyaç sahibi olanlara destek oluyoruz.

 

Bu yolculukta, kızlarımızın vizyonlarını genişletmeleri ve ilişki ağlarını geliştirmeleri için eğitimler, bilimsel geziler ve etkinlikler düzenliyoruz.

 

Amacımız, onlara sadece bilimsel bilgi ve beceriler sağlamak değil, aynı zamanda tutkuyla ilgilendikleri alanlarda ilerlemelerini teşvik etmektir.

Kısacası, bilimde kariyer yapmayı hedefleyen kızlarımıza samimi bir şekilde eşlik ediyoruz. Bu inisiyatifimizle, cinsiyet eşitliğine katkıda bulunarak toplumumuzun ilerlemesine destek olmayı umuyoruz. Başarılar dileriz!

Bilim Kariyerinizde size destek olalım

Bilimsel kariyer uzun soluklu ve zorlu bir yolculuktur. Bilim Kızı MENTORLUK hizmetimiz ile bu yolculukta bilim kadını hocalarımız ile kolaylaştırıcılık hizmeti sunarak sizlerin yanında olmayı arzu ediyoruz. Tabi siz de isterseniz. 

ÖN BAŞVURUNUZ için LÜTFEN

 

MENTİ Başvuru FORMUMUZU DOLDURUNUZ

MENTÖR Başvuru FORMUMUZU DOLDURUNUZ.
bottom of page