top of page
Ara
  • mujgan9

Bilim Kızı Bülteni 4 (Ocak-Şubat 2022)

Merhaba Bilim Kızı gönüllüleri; 8 Mart DÜNYA KADINLAR günün yaklaştığı bu günlerde çalışan kadınlara değer verdiğimizi göstermek için ÇALIŞAN KADIN PAKETİ hazırladık.Bilim Kızı projemize yoğun ilgi nedeni ile daha çok desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Başvuran kızlarımızın çoğuna destek olmak istiyoruz. Bunun için sizlerin değerli katkılarınıza ihtiyacımız var. Bilim Kızı ÇALIŞAN KADIN PAKETİMİZ ile UNDP Sürdürülebilirlik hedeflerinizde HEDEF 4 NİTELİKLİ EĞİTİM ve HEDEF 5 TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ amaçlarınıza uygun şekilde; Hem Bilim Kızı projemizdeki Bilim Kızı projemizdeki kızlarımızın bilimsel kariyerlerinde kararlı ve azimli ilerlemelerini kolaylaştıracak etkinliklerimizi destekleyin hem de yaşama, bilime ve kadınlara değer katın. Yaşamınıza değer katan kadınlara SEN DEĞERLİSİN demek için sevdiğiniz kadınlara bireysel hediyeler alabileceğiniz gibi, ayrıca kurumsal siparişlerinize LOGONUZU ve ilave ediyoruz. Kurumsal siparişiniz için lütfen MAİL gönderiniz. Böylece sürdürülebilirlik hedeflerinize de erişmek için sosyal sorumluluk projenizi hayata geçirebilir ve mesajınızı tüm kamu oyuna iletebilirsiniz.. Satın almak için Bilim Kızı sayfamızı ziyaret edebilirisiniz.


AYDIN BORU Bilim Kızı bez çantalarımızdan alarak; yaşama, bilime ve kadına DEĞER verdiğini gösterdi. TEŞEKKÜRLERİMİZLE


.8 Mart 2022 de Bursa Teknik Üniversitesi'nde Bilim Kızı ETKİNLİLERİ düzenliyoruz. Üniversiteden Prof.Dr. Ayşe BEDELOĞLU, Doç. Dr. Derya ÜNLÜ ve Dr. Selma YILMAZYILDIZ KAYAARMA hocalarımız kendi bilimsel kariyer hikayelerini bizlerle paylaşır iken, Bursa'daki MENTÖR hocalarımızın kızları Beyza Gaye EDEPLİ, Berranur SERT ve Nisa Beyza TURGUT konuşmacı olarak Bilim Kızı proje deneyimlerini paylaşacak. Sonrasında ise laboratuvar gezimiz ile kızlarımız deneyim kazanacaklar. Hepinizi bekliyoruz.


10-11 Şubat 2022 de ise İzmir Bilimpark organizasyonu ile TURKLAB, BİONORM ve SUPERSOL isimli bilimsel girişimci kuruluşları ve İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi laboratuvarlarını ve Rektör hocamız Prof Dr. Yusuf Baran hocamızı ziyaret ettim. Bu ziyaretimizin 11 Şubat Bilimde kadın ve kız çocuklar gününe gelmesi de ayrı bir güzellik oldu.


Sunumları Bilim Kızı youtube kanalına yükledik. İzleyebilirsiniz.


10-11 Şubat 2022 gezimizde; bize laboratuvarları gezdiren, değerli hocaları ile tanıştıran ve REKTÖR hocamız ile sohbet etmemizi sağlayan ve gece konuk evinde ağırlayan TEKNOPARK İZMİR e teşekkürlerimizle...

10-11 Şubat 2022 gezimizi gerçekleştirmemizde transfer giderlerimizi karşılayan TURKLAB'a teşekkürlerimizle....

10-11 Şubat 2022 gezimize katılan 6 kızımızı güzel Türkiye'mizin değişik kentlerinden ulaşımını sağlayan SETAŞ Kimya A.Ş. ye teşekkürlerimizle....


4 Mart 2022 de Bilim Kızı'mız Yasemin Sipahi GEORGİA Üniversitesi Doktora kabul sürecin, bizlerle paylaşacak. Gururla dinleyeceğiz.


16 Şubat 2022 de Türkiye Biyolojik Bilimler Akademisi'nin etkinliğinde, GENÇLER için İNOVASYON ve Bilim Kızı projemizi anlattım. İzlemek için you tube kanalımızı ziyaret ediniz.


16 Şubat 2022 de Türkiye Biyolojik Bilimler Akademisi'nin etkinliğinde, Bilim Kızı'mız ZEYNEP DİDAR KAYIKLIK Bilim Kızı proje deneyimini anlattı. İzlemek için you tube kanalımızı ziyaret ediniz.16 Şubat 2022 de Türkiye Biyolojik Bilimler Akademisi'nin etkinliğinde, Bilim Kızı'mız Nisa Beyza TURGUT Bilim Kızı proje deneyimini anlattı. İzlemek için you tube kanalımızı ziyaret ediniz.


16 Şubat 2022 de Türkiye Biyolojik Bilimler Akademisi'nin etkinliğinde, Bilim Kızı'mız Gözde UÇAN Bilim Kızı proje deneyimini anlattı. İzlemek için you tube kanalımızı ziyaret ediniz.


16 Şubat 2022 de Türkiye Biyolojik Bilimler Akademisi'nin etkinliğinde, Mentör hocalarımız Semiha Yılmaz ve Hülya ARAS Bilim Kızı projesi MENTÖR deneyimleriini anlattı. İzlemek için you tube kanalımızı ziyaret ediniz.

Mentör hocamız Dr. Meral MÜYESSER'in kızlarımıza ingilizce yetkinliklerini geliştirmeye yönelik dersleri devam ediyor. Meral hocamıza teşekkürlerimizle...


İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR kitabımızdan alarak Bilim Kızı projemize katkı sağlayan TIRSAN TRAYLER'e teşekkürlerimizle...


İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR kitabımızdan alarak Bilim Kızı projemize katkı sağlayan TEKNOROT'a teşekkürlerimizle...

20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page