top of page
Ara
  • mujgan9

Bilim Kızı Projesi ile Yaşama Değer Kat !

Bilim Kızı 2016 yılında başlayan hayata değer katmak için bir İYİ NİYET girişimi... Kızlarımızın NOBEL Ödülü sahibi olması hayalimizin gerçek olmasının sembolü.... SİZİN DE BİLİM KIZINIZ OLSUN....


Ülkemizin inovasyon odaklı gelişimine katkı sağlayacak şekilde; ‘BİLİM KIZI’ projesi, Müjgan ÇETİN’in 2016 dan bu yana kendi imkanları ile hayata geçirdiği, Türkiye’deki kız çocuklarının eğitiminin ve yetiştirilmesinin, günümüzde ve gelecekte zorunlu bir ihtiyaç olduğu tespiti ile bir sosyal inovasyon projesi olarak planlanmıştır.


PROJE GEREKÇEMİZ:

  • Bilim insanları arasında bilim kadınları sayısı hem Dünya’da hem de ülkemizde çok düşük seviyededir.

  • Türkiye genç bir ülke olmasına rağmen, eğitim başarımız hızla gerilemektedir.

  • Genç yaşta (25 yaş ve üstü) erkeklere göre kadınların yüksek okul ve fakülteden mezun olma oranları çok düşüktür.

  • Nitelikli işgücü ve işveren durumundaki kadınların oranı çok düşüktür.

PROJE PORTFÖYÜMÜZ : 3 başlıkta projelerimiz gruplanmıştır.

  1. BİLİM KIZI MENTÖRÜ- Bilimsel kariyerlerinin zorluğunda biraz olsun destek olabilmek için Bilim Kadını mentörlerimiz ile düzenli ve sistematik mentörlük desteği verilmektedir.

  2. Bilim KIZI BURSU- İhtiyacı olan kızlarımıza Bilim KIZI Bursları, Müjgan ÇETİN’in rahmetli evladı adına TEV bünyesinde oluşturduğu Bilim Kızı Projesi Burs Fonu üzerinden verilebilmektedir.

  3. BİLİM KIZI ETKİNLİKLERİ- Bilimsel kariyerleri boyunca, projeler yapma, etkinliklere katılma, ulusal-uluslararası bilimsel faaliyetler gerçekleştirme amacıyla bir dizi etkinlik planlanmaktadır.

Sizin de Bilim Kızınız Olsun….

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page