top of page
Ara
  • mujgan9

Bilim Kızı BÜLTENİ (Bülten-2/ Eylül - Ekim 2021)

Güncelleme tarihi: 8 Kas 2021

Merhaba Bilim Kızı gönüllüleri;

Eylül ayı itibariyle açılan okullar ve ekonomik faaliyetlerimizi ve hareketliliğimizi arttırdı. Artan COVİD19 ve gripal enfeksiyonlar bizleri endişeye sürüklese de artan daralan ekonomide varlığımızı koruyabilmek için çalışmalarımızı sürdürdük.

Bu ay Cumhuriyetimizin 98.yılını büyük bir gururla kutladık. Güzel okumalar dileklerimle

Sizin de Bir Bilim Kızı'nız olsun ve Yinelemeden YENİLENİN diyorum.


Bilim Kızı burs başvurularımıza yoğun ilgi nedeni ile daha çok desteğe ihtiyaç duyuyoruz.

2021-2022 dönemi Bilim Kızı projemize, planlarımızın çok ötesinde başvuru aldığımız için sevinçliyiz. Başvuran kızlarımızın çoğuna destek olmak istiyoruz. Bunun için sizlerin değerli katkılarınıza ihtiyacımız var. Katkınızı nasıl yapmak isteriniz?

1- TEV üzerinden Bilim Kızı bursu için tek seferlik toplam tutarı bağışlayabilir, ya da talimatlı aylık düzenli bağışla destek verebilirsiniz.

2- Kuruluşunuzda çalışan kadınlara ne kadar değerli olduklarını ifade etmek için toplu GÜMÜŞ TAKIlarımızdan alabilirsiniz

3- Çevreye dost olmak için BEZ ÇANTAlarımızdan topluca alabilirsiniz.

Soru ve önerileriniz için bana her zaman ulaşabilirsiniz. Heyecanla benim de Bilim Kızı'm olsun diyen dostlardan haber bekliyorum.


Bilim Kızı MENTORLUK HİZMETİMİZ

12 Eylül 2021 de 16 Bilim Kızı'mız MENTOR Hocamızdan MENTİ OLMAK eğitimini aldı. 18-19 Ekim 2021 de ise bilim kadınlarından oluşan 14 hocamız MENTOR eğitimi aldılar.

Bilim Kızı ETKİNLİKLERİMİZ

29 Eylül 2021 de Dr. Gökhan ÜNEL hocamız CERN'de Bilim İnsanı olmak konulu motivasyon konuşması yaptı, Çellist sanatçısı Gökhan Faruk ÜNAL doğaçlama konser verdi ve Bilim Kızı MENTİlerimiz eşleştirdiğimiz Bilim kadınları MENTORlerini tanıyarak duygu konuşmaları yaptılar. You tube kanalımızdan bu güzel eşleştirme etkinliğimizi izleyebilirsiniz.


12 Ekim 2021 de Dr. Gökhan ÜNEL hocamız CERN'de Bilim İnsanı olmak konulu seminer ile ATLAS deneyini ve quantum teknolojilerinin hayatımıza katacağı yenilikleri anlattı. You tube kanalımızdan Gökhan ÜNEL hocamızın seminerini izleyebilirsiniz.

30 Ekim 2021 de ise Dr. Pınar KAYA hocamız Almanya da lideri olduğu Katı hal pilleri ve ion pilleri projesinin detaylarını ve malzeme teknolojilerindeki gelişmeleri paylaştı. You tube kanalımızdan Pınar Kaya hocamızın semineriniizleyebilirsiniz.


Bilim Kızı Bez Çantalarımız Satışta

3 farklı tasarımda el ve sırt çantası olarak 6 model ürettiğimiz bez çantalarımız artık satışta. Sizin de bir BİLİM KIZI'nız olması için bez çantalarımızdan alarak destek olmak istiyorsanız hemen BAĞLANTIYA TIKLAYIN


Bilim Kızı Yeni Gümüş Takıl Kolleksiyonumuz Satışta

Bilim Kızı gümüş zincir küpeleri, Broşu, bilekliğini gördünüz mü? Bilim KIZI sitemizden hemen SATIN ALABİLİRSİNİZ19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page