top of page
Ara
  • mujgan9

Bilim Kızı Bülteni 8 (Eylül - Ekim 2022)

Merhaba Bilim Kızı gönüllüleri;

2022-2023 dönemi MENTİ, MENTOR ve BURS çağrılarımızın Ağustos sonu itibari ile kapandı. Bu yılın harika kızlarını ve değerli bilim kadınlarımızdan oluşan hocalarımıza SİMBİYOZ AKTİVİTE den Hülya ARAS hocamız eğitimler verdi, kızlarımızı ve hocalarımı seçtik, değerlendirdik ve eşleştirdik.

Her eşleştirme toplantımız için gelenekselleştirdiğimiz SANATÇI konuğumuz bu sefer ALİZE idi. Bize güzel sesi ve şarkıları ile DEĞER kattı. Kendisine sevgilerimle teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Bu yıl 22 bilim kadını hocamızın başvuruları içerisinden seçtiğimiz hocalarımızın 12 hocamız 2 gün süren MENTOR Eğitimine katılarak bu yıl mentorumuz oldu. Böylece kızlarımıza 9 ay süren yol arkadaşlığı ve kolaylaştırıcılık hizmeti sunacaklar. Kendilerine katkı ve destekleri için teşekkür ediyoruz. 2021-2022 Dönemi MENTOR hocalarımızdan 7 hocamız bu yılda programa devam etmek istediklerini bildirdiler ve onlarla da birlikte deneyimle zenginleştik.

Bu yıl 20 kızımızın başvuruları içerisinden seçtiğimiz kızlarımızın 17 kızımız 1 gün süren MENTİ Eğitimine katılarak bu yıl Bilim Kızı MENTİsi oldular. Böylece bilim kadını hocaları ile 9 ay süren yol arkadaşlığı ve kolaylaştırıcılık hizmeti almaya başladılar. Kendilerine başarılar diliyoruz.

2021-2022 Dönemi Bilim Kızı MENTİ kızlarımız programlarını başarı ile tamamlayarak, içlerinden 6 kızımız bu yıl AKRAN MENTORU olarak arkadaşlarına el vermek istediklerini belirttiler. 2 gün süren AKRAN MENTORU Eğitimine katılarak bu yıl AKRAN MENTOR'u oldular. Böylece kızlşarımız ile 9 ay süren yol arkadaşlığı ve kolaylaştırıcılık hizmeti sunmaya başladılar. Kendilerine başarılar diliyoruz.

Eşleştirmelerinizde ETİK kurallarımız yanında, kızlarımız ve hocalarımızın PSİKOTEKNİK test sonuçlarına göre Klinik PSİKOLOG danışman hocamız ROZET Danışmanlık kurucusu Zeliha ÖZATA 'nın destekleri ile en uygun kişileri eşleştirdik.

Çok heyecanlandılar. Çok sevindiler... Kısaca kendilerini tanıttılar ve duygularını paylaştılar. Birbirlerinin iletişim bilgilerini alarak BAĞIŞÇIMIZ MENTORNITY üzerinden programa başladılar. Biz de çok mutlu olduk.

Böylece yeni dönem Bilim Kızı MENTORLUK programımız başarı ile başlamış oldu.

Bilim Kızı 2021-2022 dönemi MENTOR hocalarımızdan 7 tanesi bu sene yine sizlerle birlikte olacaklar ve dönem süresince seçim, değerlendirme, etkinlik organize etme vb konularda DANIŞMA KURULU olarak bizlere katkı sağlayacaklar.

Bilim Kızı Projemizi tanıtmaya devam ettik. SİMBİYOZ AKTİVİTE den hocamız HÜLYA ARAS'ın başlattığı Global girişimcilik haftası kapsamında 360 derece Sosyal Girişimcilik sohbetimizi gerçekleştirdik. SİMBİYOZ AKTİVİTE Youtube kanalından izleyebilirsiniz.


Bilim Kızı DANIŞMAN MENTOR hocamız Semiha YILMAZ projemizi GENÇ GİRİŞİMCİYİZ TOPLULUĞUNDA projemizi anlattı. Teşekkürlerimizle...


Artık geleneksel hale gelen ÇAĞDAŞ BİLİM KADINLARIndan oluşan Bilim Kızı 2023 Takvimizi hazırladık. Bu senenin ÇAĞDAŞ BİLİM KADINLARI;

Dr. Gamze KOZ

Dr. Bahar BAŞIM

Dr. Pınar KAYA

Dr. Selma YILMAZYILDIZ KAYAARMA

Doç Dr. Canan DAĞDEVİREN

Dr. Dilek ATAMAN BAĞDATLIOĞLU

Prof. Dr. Ayşe BEDELOĞLU

Ph. CandidateŞefika ÇOKCOŞKUN

Doç Dr. Halide Nihal AÇIKGÖZ

Dr. Pınar Senay ÖZBAY

Dr. Şeyma BOZKURT UZAN

Dr. Arzu BİLGİN

Sizlerde KURUMSAL olarak takvimimize LOGONUZU ilave ettirip YENİ YILDA müşterilerinize ve paydaşlarınıza hediye ederken BİLİME YAŞAMA ve KADINA DEĞER KATABİLİRSİNİZ. Bana yazmanız yeterli...


Bilim Kızı YOUTUBE Kanalımıza çok sayıda video yükledik ve sizlere görüntülü açıklamalarda bulunduk. Kanalımıza abone olup, soru ve yorumlarınızı iletip, beğenilerinizi ifade ederseniz daha çok kişiye erişebiliriz.


Yeni dönemde sizleri de GÖNÜLLÜMÜZ, BAĞIŞÇIMIZ, MENTORUMUZ, MENTİMİZ ve BURSİYERİMİZ olarak aramızda görmeyi umut ediyor, sevgi ve selamlarımızı iletiyoruz.


15 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page