top of page
Ara
  • mujgan9

Bilim Kızı Bülteni 6 (Mayıs Haziran 2022)

Merhaba Bilim Kızı gönüllüleri; Kurban Bayramının yaklaştığı bu günlerde bayramınızı kutluyor ve sevdikleriniz ile harika bir bayram geçirmenizi diliyoruz.

2021-2022 Bilim Kızı Projemizden gerçekleştirdiklerimizi sizlerle paylaşmadan önce açmış olduğumuz 2022-2023 dönemi çağrılarımızı hakkında bilgi vererek başlamak istiyorum.

Bilim Kızı ana sayfamızda MENTİ olmak İSTİYORUM görseline tıklayarak, Bilim Kızı projesinde bilim kadınlarından 9 ay süresince bilimsel kariyerinize yön verecek MENTORLUK hizmeti alabilirsiniz. Lütfen öncesinde HAKKINDA sekmesinde yer alan MENTOR /MENTİ olmak istiyorum sekmesine tıklayarak başvuru koşullarımızı detaylı bir şekilde okuyunuz. BURS almak için ise öncelikle Bilim Kızı MENTİ si olarak başvurunuzu yapmanız ve değerlendirme sonrası kabulu almanız gerekli olduğunu unutmayınız.

Yaşama değer katacak kızlarımıza destek olmak isteyen bilim KADINI iseniz, Bilim Kızı ana sayfamızda MENTOR olmak İSTİYORUM görseline tıklayarak, Bilim Kızı projesinde kızlarımıza 9 ay süresince bilimsel kariyerinize yön verecek MENTORLUK hizmeti sunabilirsiniz. Lütfen öncesinde HAKKINDA sekmesinde yer alan MENTOR /MENTİ olmak istiyorum sekmesine tıklayarak başvuru koşullarımızı detaylı bir şekilde okuyunuz.


Gönüllümüz olarak projemize destek vermek için ise ana sayfamızdan GÖNÜLLÜ OLMAK İSTİYORUM görseline tıklamalısınız. Böylece tanıtımımıza, etkinliklerimize destek verebilirsiniz.

Bilim Kızı Pi-Girl gümüş takılarımızdan veya bez çantalarımızdan almak veya BURS Desteği vermek için ise lütfen ana sayfamızdaki ilgili görsellerin BAŞVUR/SATIN AL butonlarına tıklayınız.

MAXİON Jant grubu ANNELER Gününde bütün çalışan kadınlara Bilim Kızı bilekliği satınalarak hem Bilim Kızı projemize katkı sağladı hem de kadınlar SEN DEĞERLİSİN, ANNELER GÜNÜNÜZ Kutlu olsun dedi. Biz de bütün kadınların bu özel gününü kutluyor ve MAXION Jant Grubuna teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Telif gelirlerini Bilim Kızı projemize bağışladığım İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR kitabımdan SATIN alarak hem bilimsel gelişme için kızlarımızı destekleyebilir hem de dünya da bir ilk olan kurumsal inovasyon yönetim sistemini rehber kitabım eşliğinde başarı ile kurabilirsiniz.

Bilim Kızı projesi olarak 2021-2022 dönemi başarılı bir dönem yaşadık. Bu dönemimizde 11 bilim kadını MENTOR hocamız 13 Bilim Kızı'na MENTORLUK Hizmeti sundu. Kapanış toplantımızı 22 Haziran 2022 de Doç.Dr. Canan DAĞDEVİREN hocamızın VİZYON Konuşması ile gerçekleştirdik. Bu ufuk açıcı, motive edice, onur verici konuşmayı YOUTUBE kanalımıza yükledik.

Bilim Kızı projesi olarak 2021-2022 dönemi başarılı sonuçlarımızı youtube kanalımızdan izleyerek, sizlerin de neden aramıza katılmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Daha kısa bir versiyonu için ise özet tanıtım filmimizi izleyebilirsiniz.

Bilim Kızı 2021-2022 faaliyetlerimizin kısa bir filmini hazırladık. Bu kısa filmi izleyebilir ve harika kızlarımız ile çok değerli paydaşlarımız ile gerçekleştirdiğimiz bilimsel gezilere tanıklık edebilirsiniz.

Youtube kanalımıza abone olarak, öncesinde gerçekleştirdiğimiz CERN den Dr. Gökhan ÜNEL hocamızın bizlere gelecek 10 yılda quantum teknolojileri hakkındaki harika konuşmasını izleyebilirsiniz. Almanya'dan Dr. Pınar KAYA hocamızın KATI HAL PİLLERİ ile ilgili malzeme teknolojilerindeki ufuk açıcı konuşmasını dinleyebilirsiniz. Prof. Dr. Sinan CANAN hocamızın biyolojinin yaşamın temel bilimi olduğunu ve uzun soluklu bilimsel kariyer yolculuğumuzda harika tavsiyelerini izleyebilirsiniz. BASF İnovasyon Direktörü Sn. Mubahat AKIN hocamızdan kimya teknolojilerinin sürdürülebilirlik için ne kadar önemli olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bilim Kızı'mız Beyza Gaye Edepli'nin düzenleyicisi olduğu 1 Haziran 2022 de gerçekleşen Hacettepe Ekoloji topluluğu EKOG kongresinde konuşmasını, Bilim Kızı Beyza Turgut'un konuşmasını ve benim Bilim Kızı projesi tanıtım konuşmamı izleyebilirsiniz.

Bilim Kızı projemizin bu dönemini başarı ile tamamlayan 7 kızımız ve bilim kadını MENTOR hocalarımızdan 7 hocamız 2022-2023 dönemi yine bizlerle kızlarımıza bilimsel kariyerlerinde destek olmaya devam edecekler.

Sizleri de aramızda MENTİ, MENTOR, GÖNÜLLÜ olarak görmekten onur duyacağımızı bildirir, iyi tatiller dilerim.

Müjgan ÇETİN33 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page