top of page
Ara
  • mujgan9

Bilim Kızı Bülteni 5 (Mart Nisan 2022)

Merhaba Bilim Kızı gönüllüleri; 8 Mayıs ANNELER günün yaklaştığı bu günlerde annenize sen değerlisin demek isterseniz Bilim Kızı TAKILARIMIZ ile yanınızdayız.

1 Mayıs İşçi ve EMEKÇİ bayramı ile RAMAZAN BAYRAMINI yaşadığımız bu günlerde, hepinizin geçmiş bayramlarını kutluyor ve sevgilerimi iletiyorum.


Evlatlarını kaybetmiş,, annelerini kaybetmiş, anne olmamayı seçmiş, anne olmayı arzu etmiş ve evlatlarından uzak olan annelerin bütün annelerin ANNELER GÜNÜNÜ kutluyoruz.

Mart - Nisan 22 dönemi, Bilim Kızı projemizde gerçekleştirdiğimiz faaliyetleri sizlerle özet bir şekilde paylaşmak ve bu vesile ile de bu pazar yaşayacağınız ANNELER GÜNÜNÜZÜ yeniden kutlamak istiyorum.


8 Mart 2022 de Bursa Teknik Üniversitesi'nde Bilim Kızı ETKİNLİLERİ düzenledik. Üniversiteden Prof.Dr. Ayşe BEDELOĞLU, Doç. Dr. Derya ÜNLÜ ve Dr. Selma YILMAZYILDIZ KAYAARMA hocalarımız kendi bilimsel kariyer hikayelerini bizlerle paylaşır iken, Bursa'daki MENTÖR hocalarımızın kızları Beyza Gaye EDEPLİ, ve Nisa Beyza TURGUT konuşmacı olarak Bilim Kızı proje deneyimlerini paylaştılar. Sonrasında ise FLOTEKS ve COŞKUNÖZ laboratuvar gezimiz ile kızlarımız deneyim ve ilişki ağı kazandılar Kızlarımızın ve bilim kadını hocalarımızın konuşmasını you tube kanalımıza yükledik. İzlemek isterseniz ....


Kızlarımızı evinde misafir eden, bütün çevresini bize açan ve Bursa gezimizi organize eden MENTOR Hocalarımız Hülya ARAS ve SEMİHA YILMAZ'a da teşekkürlerimizi borç biliriz.

Prof.Dr. Ayşe BEDELOĞLU, Doç. Dr. Derya ÜNLÜ ve Dr. Selma YILMAZYILDIZ KAYAARMA hocalarımızın konuşmasını you tube kanalımıza yükledik. İzlemek isterseniz ....

Ben de Bilim Kızı Projemizi anlattım.. Konuşmamı you tube kanalımıza yükledik. İzlemek isterseniz ....

EKİM SANAT Tiyatro'nun kurucuları Ömer Naci TOPÇU ve Ayten Kösa TOPÇU kızlarımızın sahne deneyimi kazanması için tiyatroyu bize açtılar ve konuşmalarını dinleyerek, önerilerini sundular. Çooook teşekkürler... Bizi bu değerli sanat insanları ile tanıştıran MENTÖR hocamız Semiha YILMAZ'a teşekkürlerimizle..

8 Mart Dünya kadınlar günü etkinliğimizde kızlarımıza güzel mekanında güzel balıklarını ikram eden MAVİ ROTA BALIK ve Aysun Türkmen'e teşekkürlerimizle. .

8 Mart 2022 Etkinliğimiz Bursa basınında yer buldu. Teşekkürler...

14 Mart Pİ gününü kutladık. Logomuzdaki Pİ ve KADIN Sembolleri ile LOGOMUZU bize hediye eden ALİ TARAN'a Teşekkürlerimizle...

Bilim Kızı projemize yoğun ilgi nedeni ile daha çok desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Başvuran kızlarımızın çoğuna destek olmak istiyoruz. Bunun için sizlerin değerli katkılarınıza ihtiyacımız var.


UNDP Sürdürülebilirlik hedeflerinizde HEDEF 4 NİTELİKLİ EĞİTİM ve HEDEF 5 TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ amaçlarınıza uygun şekilde; Hem Bilim Kızı projemizdeki Bilim Kızı projemizdeki kızlarımızın bilimsel kariyerlerinde kararlı ve azimli ilerlemelerini kolaylaştıracak etkinliklerimizi destekleyin hem de yaşama, bilime ve kadınlara değer katın. ​

Yaşamınıza değer katan ANNELERİNİZE SEN DEĞERLİSİN demek için hediyelerimizden alabilirsiniz. Satın almak için Bilim Kızı sayfamızı ziyaret edebilirisiniz..

Bu çağrımıza cevap vererek, destekleri ile yanımızda olan bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Son 2 ayda bizi destekleyerek, yaşama kadına ve bilime destek olan; COŞKUNÖZ VAKFI, ULUDAĞ İÇECEK ve VİSPERA' ya teşekkürlerimizle..


İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR isimli kitabımızdan alarak Bilim Kızı Projemize DEĞER katan TIRSAN TRAYLER ve TEKNOROT'a Teşekkürlerimizle...

27 Nisan 2022 de BASF İnovasyon MERKEZİ Direktörü Mübahat AKIN bizlere BASF'ı anlattı. Teşekkürler..

Başarılı Bilim Kızı'm Yasemin Sipahi GEORGİA Üniversitesi Burslu Doktora sürecindeki başarısını bizimle paylaştı. Konuşmasını you tube kanalımıza yükledik. İzlemek isterseniz ....

Kızlarımızın başarılarına tanıklık etmekten sevinç ve onur diyoruz. Bilim Kızı'm Gamze Gülden Yüksek lisans tezi çalışmaları sırasında yerçekimsiz ortamda kanserli hücrelerin davranışlarını inceleyen makalesini 44 yıldır devam eden COSPAR SCEİNTİFİC ASSEMBLY de sunma şansını yakaladı. Daha nice başarılarına tanıklık etmek dileğiyle...

Her iki ayda bir MENTÖR ve MENTİleirmiz ile yaptığımız değerlendirme toplantısının üçüncüsünü 29-30 Mart 2022 de gerçekleştirdik. Geldiğimiz aşamada AKRAN MENTÖRLÜĞÜ projemizi 2022-2023 döneminde gerçekleştirme kararı aldık.

Bilime, yaşama, kadına değer katan tüm destekçilerimiz,in, mentör hocalarımızın ve akıllı MENTİlerimizin geçmiş ramazan bayramını kutlayarak iyi okumalar diliyorum.
16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Komentar


bottom of page