Bilim Kızı'dan Haberler

Dr. Pınar Kaya Bilim insanı Olmak seminerinde Malzeme Teknolojilerini ve Katı Hal Pilleri hakkındaki gelişmeleri
Bilim Kızı Etkinliğimizde paylaştı

30 Ekim 2021 de Bilim Kızı ETKİNLİKLERİ kapsamında Dr. Pınar Kaya hocamız Almanya'da At-ge Merkezinde lideri  olduğu bilimsel çalışmaları paylaşarak bize ilham verdi. Böylece katı hal pilleri hakkında bilimsel gelişmeleri ve yaşama nasıl değer katacağını öğrendik. Heyecanlandık...

Bilim Kızı'dan Haberler

Mentör hocamız  Dr. Meral Müyesser- (Assistant Professor of Rowan College at Burlington) ingilizce yetkinliğimizi geliştiriyor

Mentör hocamız Dr. Meral Müyesser 28 Aralık 2021 itibari ile bizlere ingilizce yetkinliğimizi geliştirmek için yapılandırılmış eğitmler vermeye başladı. Böylece akademik makale yazabileceğiz, ingilizce sunumlarımızı akıcı hale bir konuşma ile sunabileceğiz.  

ingilizce yetkinliğimizi geliştiriyoruz.jpg

Dr. Gökhan ÜNEL CERN de Bilim insanı Olmak seminerinde Bilim Kızı Etkinliğimizin konuğu idi...

12 Ekim 2021 de Bilim Kızı ETKİNLİKLERİ kapsamında Dr. Gökhan ÜNEL hocamız CERN de kendisinin de içerisinde olduğu bilimsel çalışmaları paylaşarak bize ilham verdi. Böylece parçacık yapısında yapılan bilimsel çalışmaların tıp, mühendislik vb diğer alanlarda yaşama nasıl değer katacağını öğrendik. Heyecanlandık...

Bilim Kızı Eşleştirme Etkinliğimizi Gerçekleştirdik

29 Eylül 2021 de Bilim Kızı MENTÖR - MENTİ Eşleştirme Etkinliğimizi ONLİNE gerçekleştirdik. Bilim Kızı projesi istatistik değerlendirmesini içeren açılış konuşmamızı takiben, eşleşen MENTÖR ve MENTİ lerimiz duygularını paylaştılar. Dr. Gökhan ÜNEL hocamız 'CERN'de bilimsel kariyer olanaklarını' bizlerle paylaştı. Sanatçımız Gökhan Faruk ÜNAL çello dinletisi ile bize değer kattı

İlk Bilim Kızı Etkinliğimizi Uşak Üniversitesi TTO ile Gerçekleştirdik

USAK-TTO-Bilim-Kızı-etkinliği-12.7.21.png

Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) ev sahipliğinde ilk Bilim Kızı etkinliğimizi 12 Temmuz 2021 de düzenledik. Bu etkinlikte, Bilim Kızı projemiz hakkında bilgi verildi ve Bilim Kızı bursundan faydalanmak isteyen kızlarımız için burs başvuru koşulları anlatıldı. 

Uşak Üniversitesi öğretim üyelerinden; değerli bilim kadınları; Dr. Zeynep Ciğercioğlu, Dr. Ezgi Beşikçi, Dr. Tuğba Topal 'Bilim Kadını Hikayeleri' panelinde kendi bilimsel kariyer hikayelerini paylaştılar ve neden bilimsel kariyer yapılmasını tavsiye ettiklerini anlattılar.

Bilim Kızı olmak isteyen kız öğrencilerimize MENTİ hizmetinden faydalanma süreci, Bilim Kızı mentoru olmak isteyen hocalarımıza ise mentorluk süreci paylaşılarak, başvurular alındı.

Sizin de üniversitenizde Bilim Kızı ETKİNLİKLERİ düzenlememizi istiyorsanız TANITIM DOKUMANINI indirip BAŞVURUNUZ.

Bilime ve Kadına Önem Verenler

ozlem-tureci_1004.jpg
Ömer Koç

Bilim Kızı Değer Ortaklarından Haberler

Ankara diksiyon
ajanstan adamlar logo.webp
Ankara Patent

ANKARA DİKSİYON 2021 sezonu boyunca tüm Bilim Kızı projesi katılımcılarına,  seminerlerine ücretsiz katılım imkanı sağlıyor. 

22 NİSAN 2021

AJANSTAN ADAMLAR işbirliği ile web sitemizi yeniledik.

4 MAYIS 2021

Ankara Patent Bilim Kızı markamızın tasarım tescilini ve markamızın 12 sınıfta fikri hakkının alımı ve koruma hizmetini bağışlamıştır.

28 Şubat 2021